حتماً شمام تجربهٔ سفر تو جاده‌های خطرناک پیچ‌درپیچ و کوهستانی رو داشتید. تو این‌جور مسیرا، مهم‌ترین کمک برای راننده‌ها مخصوصاً تازه‌کارا، تابلوهای راهنمایی‌ان. تابلوهایی که اگه نباشن، انحراف از جاده و تصادف و سقوط تو دره، کمترین اتفاقیه که برای راننده‌ها میفته. اتفاقایی که نتیجه‌شون نابودی و به مقصد نرسیدنه.

مسیر زندگی ما هم درست شبیه یه جاده است، اونم از نوع خیلی پیچ‌درپیچ و خطرناک. چون تو این مسیر دشمنایی مثل شیطان و هوای نفس تو کمین ما هستن و تمام تلاششون رو می‌کنن برای نرسیدن ما به مقصد که همون سعادته. واسه همین تو همچین مسیری، وجود راهنما خیلی خیلی لازمه.

خدایی که خالق ماست، حواسش به همه چیز بوده و تو طول تاریخ، حتی یه لحظه هم زمین رو از راهنما و حجت خالی نذاشته.

سلسله نبوت با حضرت آدم علیه‌السلام شروع شد و پیامبرا پشت سر هم اومدن تا نوبت رسید به آخرین پیامبر، حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله. تو سال آخرِ عمر پیامبر، تو روز غدیر، ایشون شروع سلسله امامت رو با بالا بردن دست امیرالمؤمنین علیه‌السلام به عنوان اولین امام راهنما اعلام کردن و تو خطبه‌ای که اون روز خوندن، به آخرین امام راهنما، حضرت مهدی عجل‌الله‌فرجه، و قیام ایشون برای فراگیری عدل و داد هم اشاره کردن و فرمودن:

ای مردم! آگاه باشید که خاتم امامان، مهدیِ قائم از ماست.

[گرافیک: أَلَا إِنَّ خَاتَمَ الْأَئِمَّةِ مِنَّا الْقَائِمُ الْمَهْدِی]

***

سؤال 2:

در ابتدای فرازهای خطبه غدیر پیرامون امام زمان عجل‌الله‌فرجه، از حضرت با چه لقبی یاد شده است؟

۱. حجة بن الحسن

۲. خاتَمَ الائمة

  1. صاحبَ العصر و الزمان

برای شرکت تو مسابقه عدد گزینه درست رو تا ساعت ۸ صبح فردا بفرستید به شماره سامانه  ۳۰۰۰۳۳۱۳ تا جزء ۵ برنده هدایای مسجد مقدس جمکران قرار بگیرید. راستی برای دیدن اسامی برندگان مسابقه، هر روز می‌تونید به سایت jamkaran.ir مراجعه کنید. عیدتون مبارک…

تمام حقوق این وبگاه متعلق به مسجد مقدس جمکران است.