جامعهٔ آرمانی و ایده‌آل، جامعه‌ایه که روش و سبک زندگی توی اون، همون مدلیه که خدا تعیین کرده؛ با حضور ولی خدا تو رأس جامعه. تو همچین جامعه‌ای، نه ظلمی اتفاق میفته و نه حق کسی ناحق می‌شه. هیچ‌کدوم از واجبات رو زمین نمی‌مونه و هیچکی دست به کار زشت و حروم نمی‌زنه!

هدف اصلی همه پیامبرا و اماما، رسوندن جامعه به این نقطه بود. اما تو هر دوره و زمانی، آدمای دنیاپرست و خودخواهی زندگی می‌کردن که برای داشتن آزادی بی‌حد و مرز، دست به هر کاری می‌زدن، از ظلم کردن به باقی آدما گرفته تا به شهادت رسوندن اولیای الهی.

وقتی به دنیای امروزمون نگاه کنیم، می‌بینیم که متاسفانه وضع دنیای امروز، با اون نقطه‌ی آرمانی فاصله خیلی زیادی داره و تو هر نقطه از عالم، یه عده آدم ظالم، زندگی رو برای آدمای مظلوم زیادی سخت کردن.

تو همچین شرایطی، فقط اونایی که اعتقاد به منجی داشته باشن، می‌تونن با یه دلِ پر از امید، سختی‌ها رو تحمل کنن، چون میدونن که دیر یا زود کسی میاد که حق رو به حق‌دار می‌رسونه و از همه ظالما انتقام می‌گیره.

پیامبر تو خطبه روز غدیر، وقتی اولین امام رو به مردم معرفی کردن، درباره آخرین امام، حضرت مهدی عجل‌الله‌فرجه، که منجی عالم بشریته هم صحبت کردن و فرمودن:

آگاه باشید که او از ستمگران انتقام می‌گیرد. آگاه باشید که او از قاتلین همهٔ اولیای خدا خونخواهی می‌کند.

[گرافیک: أَلَا إِنَّهُ الْمُنْتَقِمُ مِنَ الظَّالِمِينَ، أَلَا إِنَّهُ مُدْرِكٌ بِکلِّ ثَارٍ لِأَوْلِیاءِ اللَّهِ]

***

و اما سوال مسابقه شماره  ۳

پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله در خطبه غدیر، امام زمان عجل‌الله‌فرجه را چگونه توصیف فرموده‌اند؟

  1. برطرف‌کننده مشکلات
  2. خون‌خواه اولیاء خدا
  3. آزمون گناهکاران

برای شرکت تو مسابقه عدد گزینه درست رو تا ساعت ۸ صبح فردا بفرستید به شماره سامانه  ۳۰۰۰۳۳۱۳ تا جزء ۵ برنده هدایای مسجد مقدس جمکران قرار بگیرید. راستی برای دیدن اسامی برندگان مسابقه، هر روز می‌تونید به سایت jamkaran.ir مراجعه کنید. عیدتون مبارک…

تمام حقوق این وبگاه متعلق به مسجد مقدس جمکران است.