هر کدوم از ما آدما تواناییای محدودی داریم و برای انجام بعضی کارا، به کمک دیگران نیاز داریم. اما در کنار توان خودمون و رفقامون، نیاز ما به یاری خدا، یه نیاز دائمی و همیشگیه و تو آموزه‌های دینی، بارها به ما توصیه شده که از خدا کمک و یاری بخواییم. اما تو همین آموزه‌ها از یه موضوع دیگه هم صحبت شده: یاری کردنِ خدا و دین خدا! موضوعی که تو نگاه اول برای ما خیلی عجیب به نظر میرسه و این سوال رو تو ذهنمون به وجود میاره که ماهایی که تو انجام کارامون به یاری خدا نیاز داریم، چطوری می‌تونیم خدا و دین خدا رو یاری کنیم؟

جواب این سوال اینه که منظور از این یاری، کمک کردن به خدا برای انجام کاراش نیست؛ بلکه منظور، تلاش خالصانه برای معرفی دین و گسترش معارف اون بین مردمه. تا مردم بیان و با اختیار خودشون، مسیر صحیح رو انتخاب کنن.

این، وظیفه اصلی همه‌ی پیامبرا بود و اونا تموم لحظه‌های زندگیشون رو خالصانه وقف این کار کردن و سختیای این راه رو به جون خریدن.

آخرین پیامبر خدا، حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله تو روزای آخر زندگی‌شون تو روز غدیر، وقتی از مردم، برای اولین امامِ بعد از خودشون بیعت گرفتن، تو معرفی آخرین امام، به این ویژگی مهم حضرت مهدی عجل‌الله‌فرجه اشاره کردن و فرمودن:

آگاه باشید! اوست که دین خدا را یاری می‌دهد.

[گرافیک: أَلَا إِنَّهُ النَّاصِرُ لِدِینِ اللَّهِ]

***

سؤال 4:

کدام گزینه جزء وظایف پیامبران و امامان علیهم‌السلام نیست؟

  1. معرفی دین
  2. گسترش معارف الهی
  3. مبارزه با تمامی ثروتمندان

برای شرکت تو مسابقه عدد گزینه درست رو تا ساعت ۸ صبح فردا بفرستید به شماره سامانه  ۳۰۰۰۳۳۱۳ تا جزء ۵ برنده هدایای مسجد مقدس جمکران قرار بگیرید. راستی برای دیدن اسامی برندگان مسابقه، هر روز می‌تونید به سایت jamkaran.ir مراجعه کنید. عیدتون مبارک…

تمام حقوق این وبگاه متعلق به مسجد مقدس جمکران است.