وقتی قراره کسی رو برای پذیرش مسئولیتی انتخاب کنن، یکی از مهم‌ترین شرطا اینه که اون شخص، دانش لازم تو اون زمینه رو داشته باشه. مخصوصا وقتی قراره مسئولیتای حساسی مثل معلمی یا راه‌بلد و راهنماشدن رو به کسی بسپرن. چون معلمی که خودش دانش کافی نداشته باشه یا راه‌بلد و راهنمایی که خودش مسیر درست رو بلد نباشه، نه‌تنها فایده‌ای به حال کسی نداره که در مقابل باعث ایجاد ضرر و خطر هم میشه.

حالا تصور کنید که اگه راهنمای یه جامعه، علم و دانش لازم برای تشخیص درست و غلط رو نداشته باشه، چه بلایی سر اون جامعه و آدما و زندگیاشون میاره.

به خاطر همینه که خداوند به پیامبرا که راهنماهای مردم به سمت مسیر درست زندگی هستن، یه علم و دانش ویژه داده که هیچ خطا، اشتباه، و شک و شبهه‌ای توش راه نداره.

خاتم پیامبرا حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله، تو روز غدیر، از مردم برای کسی به عنوان اولین امامِ بعد از خودشون بیعت گرفتن که بارها در مورد علم و دانشش صحبت کرده بودن. اما تو اون روز، پیامبر علاوه بر معرفی ایشون به علم و دانش ویژ‌ه‌ی آخرین امام، حضرت مهدی عجل‌الله‌فرجه هم اشاره کردن و فرمودن:

آگاه باشید! او برخوردار از دریای عمیق [علم الهی] است. آگاه باشید! او وارث هر علم است و به آن احاطه دارد.

[گرافیک: أَلَا إِنَّهُ الْغَرَّافُ فِی بَحْرٍ عَمِیقٍ، أَلَا إِنَّهُ وَارِثُ کلِّ عِلْمٍ وَ الْمُحِیطُ بِهِ]

***

سؤال 5:

چرا یکی از مهم‌ترین شرط‌های امام و ولی جامعه، داشتن علم الهی است؟

  1. چون به دست آوردن این علم، نیاز به تحصیل ندارد
  2. چون خطابردار نیست و ضامن انتخاب مسیر صحیح است
  3. چون با این علم می‌تواند بر دشمنان پیروز شود

برای شرکت تو مسابقه عدد گزینه درست رو تا ساعت ۸ صبح فردا بفرستید به شماره سامانه  ۳۰۰۰۳۳۱۳ تا جزء ۵ برنده هدایای مسجد مقدس جمکران قرار بگیرید. راستی برای دیدن اسامی برندگان مسابقه، هر روز می‌تونید به سایت jamkaran.ir مراجعه کنید. عیدتون مبارک…

تمام حقوق این وبگاه متعلق به مسجد مقدس جمکران است.