یکی از راهای شناخت جایگاه یه آدم اینه که ببینیم کیا بهش اعتماد می‌کنن و برای انجام چه مسئولیتایی انتخابش می‌کنن. هر چی اون مسئولیت مهم‌تر باشه و کسی که مسئولیت رو سپرده، جایگاه بالاتری داشته باشه، معلوم میشه جایگاه اون آدم هم بالاتره.

بدون‌شک بالاترین جایگاه توی کل جهان، برای خداست. همون خدایی که آفریننده تمام مخلوقاته و هیچ اراده‌ای بالاتر از اراده‌اش وجود نداره و این یعنی، اگه کسی محبوب و برگزیده‌ِی خدا باشه، حتما خیلی‌خیلی ویژه و قابل‌اعتماده.

پیامبرا و اماما، که تموم زندگی‌شون رو وقف معرفی خدا و راهنمایی مردم به مسیر درست زندگی کردن، نماینده‌های خدا روی زمینن. همونایی که معرفتشون به خدا از همه‌ی آدمای دنیا بیشتره و برای همین، تو بندگی خدا از همه بالاترن. خدا هم اونا رو به‌عنوان بنده‌های محبوب و برگزیده‌اش معرفی کرده.

پیامبر اکرم تو روز غدیر بعد از بیعت گرفتن از مردم برای سرسلسله‌ی مسیر سبز امامت، از حضرت مهدی عجل‌الله‌فرجه که پایان‌بخش این سلسله هستن صحبت کردن و با یادآوری این ویژگی مهم به مردم، فرمودن:

آگاه باشید! او بندهٔ محبوب و برگزیدهٔ خداوند است.

[گرافیک: أَلَا إِنَّهُ خِيَرَةُ اللَّهِ وَ مُخْتَارُهُ]

و اما سوال مسابقه شماره  ۶

معنای خیرة الله بودن امام زمان عجل‌الله‌فرجه چیست؟

  1. پر خیر و برکت‌ بودن حضرت
  2. محبوب بودن نزد خداوند
  3. خیرخواه بودن حضرت برای شیعیان

برای شرکت تو مسابقه عدد گزینه درست رو تا ساعت ۸ صبح فردا بفرستید به شماره سامانه  ۳۰۰۰۳۳۱۳ تا جزء ۵ برنده هدایای مسجد مقدس جمکران قرار بگیرید. راستی برای دیدن اسامی برندگان مسابقه، هر روز می‌تونید به سایت jamkaran.ir مراجعه کنید. عیدتون مبارک…

تمام حقوق این وبگاه متعلق به مسجد مقدس جمکران است.